Bora Çeliker’le Gitar Atölyesi

678

Gitar çalmaya 1988 yılında başladı. 2003 – 2005 yılları arasında Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde yüksek lisans eğitimi gördü. 2010’da Nardis Caz Kulübünde düzenlenen Caz Gitar yarışmasında 1.lik ödülü aldı.

2012 baharında Salıncak Neş’e ve Dans Orkestrası’nı kurdu ve grubun aranjörlüğü ve solistliğini üstlendi. 2011 – 2012 arası yayımlanan Gitar dergisinde, müzik algısı üzerine denemelerden oluşan “borabook” isimli köşesini yazdı.

Aralık 2012’de yayımlanan ilk albümü “Borabook”, New York ve İstanbul caz sahnelerinin seçkin müzisyenlerini bir araya getirdi.  Azerbaycan, Uganda ve İsrail’de konserler verdi.  Usta müzisyenler Andy Middleton (tenor ve soprano saksofon), Burak Bedikyan (piyano), Johannes Strasser (kontrbas) ve Joris Dudli (davul) ile birlikte, tamamı kendi bestelerinden oluşan ikinci albümünü kaydetti.

Ateş Tezer, Can Kozlu, Burak Bedikyan, İmer Demirer, Matt Hall, Apostolos Sideris, Volkan Hürsever, Kağan Yıldız, Cem Aksel, Ferit Odman, Deniz Dündar, Elvan Aracı, Barış Ertürk, Genco Arı, Turgut Alp Bekoğlu, Sibel Köse, Şirin Soysal, Dilek Sert Erdoğan, Şenay Lambaoğlu, Erdal Akyol, Kağan Yıldız, Ferit Odman, Kestutis Vaiginis, Mark Alban Lotz, Selim
Selçuk, Ricky Ford ve daha birçok müzisyenle çalışmalarını sürdürmektedir.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için: 0216 651 7227

Yoruma kapalı.